To takie proste!

Rodzinny Konkurs Plastyczny z okazji Święta Niepodległości

pt : „Symbole Narodowe”

Cele konkursu:

- Kształtowanie i rozwijanie postaw patriotycznych.

- Dzieci (we współpracy z rodzicami)widzą i poznają symbole narodowe.

- Rozwijanie umiejętności manualnych oraz kreatywności uczestników .

- Wdrażanie do samodzielnej pracy twórczej ,rozwijanie wyobraźni.

Zasady i warunki konkursu:

- Uczestnicy: dzieci w wieku od 1roku do 3 lat wraz ze swoimi rodzicami.

- Technika prac : dowolna, forma płaska, format A4.

- Prace podpisane imię i nazwisko dziecka.

Termin składania prac od 28.10. do 07.11.2019r. Do opiekunek w grupie.

Nagrodzone zostaną trzy najciekawsze prace, które ozdobią naszą galerię.

Rozstrzygnięcie  konkursu w dniu  nastąpi 14.11.2019r.

Życzymy owocnej pracy

data dodania: 2019-10-15 14:49:55

Zajęcia umuzykalniające w Żłobku Gminnym w Oleśnicy.

W naszym żłobku od lutego 2019 roku rozpoczęły się zajęcia umuzykalniające dla naszych maluchów. Zajęcia odbywają się regularnie i wtedy sala wypełnia się dźwiękami śpiewanych piosenek , gry na instrumentach perkusyjnych a także tupotem tańczących nóżek i klaszczących rączek.

Zabawy ruchowe przy akompaniamencie instrumentu to podstawowa forma aktywności muzycznej w procesie umuzykalniania. Sprawia to dzieciom ogromna radość pełniąc nieocenione funkcje dydaktyczne. Muzyka w sposób naturalny i spontaniczny wywołuje u dzieci potrzebę ruchu głownie przez oddziaływanie rytmu. Rytm, który jest wyrazem ruchu w muzyce  pobudza dzieci, umożliwia bezpośrednie i aktywne doświadczenie muzyki.

Ruchowe „przeżycie” muzyki nie tylko w warstwie rytmicznej , ale także w zakresie innych środków wyrazu muzycznego , takich jak : dynamika, tempo, artykulacja  i melodia jest najlepszą drogą do poznania muzyki i zrozumienia czym jest.

Zabawy ruchowe przy muzyce kształtują także ogólne dyspozycje psychofizyczne. Konieczność reagowania na różne bodźce dźwiękowe rozwija sprawność typu intelektualnego : koncentrację, intensywność  oraz podzielność   uwagi, refleks, pamięć, procesy poznawania i analizy a także szybkie reakcje ruchowe na bodźce dźwiękowe.

Tyle z teorii ????

A wiosna tuż tuż , u progu naszej sali .

Powitamy ją tańce i piosenką :

„ Czym powitać Cię Wiosenko,

Gdy zielona wracasz znów

Chyba tańcem i piosenką

Bo to lepsze jest od słów… „

Autor : Monika Rybska - Korzępa

data dodania: 2019-03-20 15:26:19

Dzieci z Żłobku Gminnym w Oleśnicy biorą udział w zajęciach z języka angielskiego, które odbywają się każdego dnia, przez cały tydzień. Zajęcia trwają 30-40 minut, co zadziwia niejednego lektora, a mimo to przez cały ten czas dzieci są zaangażowane i chętnie współpracują. Spotkania opierają się na metodzie muzycznej i TPR (Total Physical Response), czyli pracy całym ciałem w oparciu o treści zawarte w piosenkach, które śpiewają dzieci pod kierunkiem instruktora, oczywiście w całości po angielsku oraz innych elementach i pomocach (zabawki, fiszki, instrumenty muzyczne) wprowadzanych w zależności od materiału. Podstawowa komunikacja również prowadzona jest w języku obcym.

Autor artykułu , programu i lektor

Karolina Klupś- Orłowska

data dodania: 2019-03-20 15:23:46

„ Policjant Lew w Żłobku .

21 lutego 2019 r  nasz Żłobek Gminny odwiedzili funkcjonariusze oleśnickiej Policji .

Zostały przeprowadzone zajęcia z dziećmi na temat bezpieczeństwa zarówno w  życiu codziennym , jak i w drodze do żłobka.

Jedna z opiekunek przebrała się za sympatycznego Lwa Policjanta.

Dzieci bardzo ciepło ją przywitały, wszystkie chciały się przytulić, wcale a wcale się nie bały, ani nie płakały pomimo tego ,że była naprawdę ogromnym Lwem.

Na zakończenie dzieci zaśpiewały przygotowane piosenki.

Autor.

Monika Rybska – Korzępa