ŻŁOBEK GMINNY W OLEŚNICY
Strona głowna  /  Aktualności

zapraszamy na naszą nową stronę internetową :

adres : kliknij link

Garść misiowych faktów

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.

Link do pełnego artykułu : https://miastodzieci.pl/czytelnia/swiatowy-dzien-pluszowego-misia/

Rodzinny Konkurs Plastyczny z okazji Święta Niepodległości

pt : „Symbole Narodowe”

Cele konkursu:

- Kształtowanie i rozwijanie postaw patriotycznych.

- Dzieci (we współpracy z rodzicami)widzą i poznają symbole narodowe.

- Rozwijanie umiejętności manualnych oraz kreatywności uczestników .

- Wdrażanie do samodzielnej pracy twórczej ,rozwijanie wyobraźni.

Zasady i warunki konkursu:

- Uczestnicy: dzieci w wieku od 1roku do 3 lat wraz ze swoimi rodzicami.

- Technika prac : dowolna, forma płaska, format A4.

- Prace podpisane imię i nazwisko dziecka.

Termin składania prac od 28.10. do 07.11.2019r. Do opiekunek w grupie.

Nagrodzone zostaną trzy najciekawsze prace, które ozdobią naszą galerię.

Rozstrzygnięcie  konkursu w dniu  nastąpi 14.11.2019r.

Życzymy owocnej pracy

Archiwum aktualności

W budynku Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica otwarto gminny żłobek. W zajęciach będzie mogło brać udział do 25 dzieci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-06 10:01:02